Розроблений для лікування хворих на хронічний простатит апарат ПРОСТАМ дозволяє реалізувати локальне поєднання впливів на простату трансректальним доступом найбільш популярних методів, використовуваних для підвищення ефективності медикаментозного лікування:
- гіпертермії
- імпульсного електромагнітного поля
- механічної мікровібрації.
Теплова дія апарата ПРОСТАМ ефективно впливає на мікроциркуляцію (покращення кровообігу) і стимуляцію імунітету в оточуючих тканинах.
Локальний вплив магнітним полем апарата ПРОСТАМ має протизапальну, протинабрякову, болезаспокійливу і трофікрегенеративну дію. Магнітне поле єдине з полів, проникаюче без ослаблення через тканини організму, що дозволяє реалізувати безпосередній вплив на патологічний осередок.
Магнітне поле має найбільшим числом діючих факторів.
Магнітотерапія - найбільш фізіологічний вид терапії, оскільки починаючи з фази внутрішньоутробного розвитку людина постійно перебуває в оточенні силових ліній магнітних полів Землі. Тому магнітотерапія легко переноситься більшістю людей.
Магнітотерапія має мінімальне число протипоказань, а легкий гіпотензивний ефект дозволяє добре переносити її хворим на гіпертонічну хворобу.
Магнітотерапія - це порівняно новий напрямок фізіотерапії, засноване на впливі змінного магнітного поля низької частоти на весь організм або його частину. Тканини організму під впливом магнітного поля НЕ намагнічуються, проте багатьом складовим елементам тканин (наприклад, воді, формених елементів крові) можуть в магнітному полі передаватися магнітні властивості.
Магнітотерапія має широкий спектр дії і відсутність протипоказань. Це пояснюються тим, що магнітотерапевтичний методи діють на організм на субмолекулярном, молекулярному і субклітинному рівнях. При впливі на судини досягається їх розширення, в крові знижується в'язкість, знижується здатність тромбоцитів утворювати тромби в судинах, поліпшується місцевий кровообіг і доставка до тканин і органів кисню. Таким чином, магнітні поля мають протизапальну, протинабрякову, седативну, болезаспокійливу дію.
Головна мета використання магнітотерапії - боротьба з болем. Магнітотерапія є універсальним і безпечним засобом, який пришвидшує регенерирующие процеси в організмі. Магнітотерапію добре переносять ослаблені хворі і хворих похилого віку.
Магнітотерапевтичний ефекти:
- поліпшення загального самопочуття, сну;
- ослаблення або зникнення болю;
- поліпшення показників крові;
- зменшення лімфатичних вузлів;
- відновлення функції периферичних нервів;
- розсмоктування инфильтративной тканини;
- нормалізація температури;
- безболісне очищення сечовивідних шляхів від конкрементів.
Механічна мікровібрація стимулює скоротливу здатність м'язових елементів простати, м'язів тазового дна і призводить до відновлення їх тонусу і сприяє адекватній евакуації секрету, що важливо для усунення застійних явищ в простаті і для зниження симптомів подразнення нижніх сечових шляхів.
Терапевтичний ефект локального фізичного впливу апарату ПРОСТОМ пов'язаний з:
- покращення тканинної мікроциркуляції в передміхуровій залозі і в навколишніх тканинах;
- знеболюючий ефект вібраційного фактора та імпульсного магнітного поля;
- зменшення спастичного і набрякового компонентів, що супроводжують запальний процес.
Ці ефекти реалізуються шляхом комплексної одночасної дії гіпертермії, вібрації і імпульсного магнітного поля на тканини передміхурової залози і нервові структури, що входять до складу тазового нервового сплетіння, а саме простатичне сплетіння. Вплив на перераховані структури, які беруть участь у формуванні симптомів при захворюванні нижніх сечових шляхів, в передміхуровій залозі, дозволяє зменшити запальний процес і сприяє відновленню функцій органів чоловічої статевої сфери. Локальний фізіотерапевтичний вплив на передміхурову залозу, її іннерваційний апарат і навколишні тканини підсилюють ефекти антибактеріального і протизапального лікування хронічного простатиту, в тому числі і на фоні доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Наслідком такого впливу є покращення мікроциркуляції в тканинах простати, зменшення набряку, збільшення концентрації антибіотиків при їх одночасному застосуванні.