1 Діабетична ангіопатія

Діабетична ангіопатія є судинним ускладненням довго викликаного некомпенсованого цукрового діабету і супутніх йому порушень вуглеводного ліпідного обміну. Патологія розвивається як при інсулінозалежній, так і при інсуліннезалежній формі цукрового діабету.

Переважна локалізація ураження - нижні кінцівки. Форми ураження - від слабо виражених трофічних розладів до трофічних виразок і діабетичної гангрени стопи, що призводить до ампутації кінцівки.

Апарат застосовують як обов'язковий елемент комплексної терапії ангіопатії в догангренозний період. Магнітне поле апарату має знеболюючу, протиспазматичну дію, добре впливає на вуглеводний, ліпідний і білковий обміни, покращує колатеральний кровообіг (колатераль - це бічна судина, яка здійснює окружний протік крові, минаючи закупорену судину).

Проведення процедури

При ураженні діабетичної ангіопатії судин ноги, індуктори розміщують від коліна до стопи. Процедури проводять два рази на день.

У разі ураження судин стегнового сегмента процедури проводять один раз в день, проводячи вплив на початку процедури на передньовнутрішню поверхню стегна, а потім на гомілку. У разі, якщо захворюванням вражені судини по всій довжині нижньої кінцівки, індуктори накладають на уражені області, поперемінно, не забуваючи про правильне розташування індукторів - перший ближче до тулуба, а останній до стопи.

Найоптимальніше положення для проведення процедури - лежачи на спині.

УВАГА! Застосування апарату є складовою частиною комплексної терапії діабетичної ангіопатії та проводиться за призначенням і під контролем лікаря. Під час лікування контроль рівня глюкози в крові і ліпідів, а також консультація ендокринолога - обов'язкові! При виражених змінах - до початку лікування необхідні проведення доплер-сканування судин нижніх кінцівок і консультація судинного хірурга.

 

2 Діабетична полінейропатія

Діабетична полінейропатія - ускладнення цукрового діабету з ураженням периферичної нервової системи.

При полінейропатії спостерігаються різноманітні симптоми, які можуть проявлятися окремо або всі разом:

  • - відчуття холоду в ногах;
  • - втрата чутливості і оніміння;
  • - печіння, неприємні відчуття, що виникають при дотику одягу;
  • - раптові сильні оніміння стоп;
  • - атрофія м'язів;
  • - погане загоєння подряпин, ранок, незникаючі темні сліди;
  • - сильні болі в гомілках - в стані спокою вночі.

Апарат застосовують в комплексній терапії, спрямованій, в першу чергу, на основне захворювання. Під дією магнітного поля поліпшується провідність нервових імпульсів по нервових волокнах, що сприяє відновленню функцій уражених нервових закінчень. Завдяки зниженню больового порогу відбувається зменшення больового синдрому, нерідко болісного для хворого. У зоні покриття індукторів поліпшується мікроциркуляція, що нормалізує обмінні процеси в периферичних нервових закінченнях і навколо них. Все це в комплексі з медикаментозною терапією гальмує прогресування захворювання, покращує якість життя хворого.

Проведення процедури

Положення хворого - лежачи на животі або сидячи. Індуктори накладають на два поля:

- поле №1 - задня поверхня стегна;

- поле №2 - підколінна ямка і литковий м'яз.

Процедуру проводять 1 раз в день. Час впливу на кожну зону - 15 хвилин. Загальний час впливу - 30 хвилин. Так як найчастіше нейропатія буває на обох нижніх кінцівках, процедури апаратом проводять поперемінно по 1-му разу в день. Курс лікування - 20 днів. Через 2 місяці слід провести повторний курс лікування. Підтримуючі курси магнітотерапії рекомендується проводити 3-4 рази на рік.

УВАГА! ПІД ЧАС ЛІКУВАННЯ КОНТРОЛЬ РІВНЯ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ І ЛІПІДІВ, А ТАКОЖ КОНСУЛЬТАЦІЯ ЕНДОКРИНОЛОГА - ОБОВ'ЯЗКОВІ!