Використання апарата іспульсної магнітотерапії АЛІМП-Міні при пошкодженні опорно-рухового апарату

1. Перелом кісток

Перелом - порушення цілісності структури кісткової тканини. Найбільш частою причиною переломів є травми, але іноді вони можуть виникати на фоні різних захворювань кісткової тканини. Переломи бувають відкриті і закриті, зі зміщенням і без нь          ого. Переломи найчастіше проявляються інтенсивним болем і деформацією області перелому. Там же з'являється набряк тканин.

Лікування апаратом починається на 3-5-ий день з моменту травми. При впливі імпульсного магнітного поля на область перелому знімається набряк тканин, поліпшується кровообіг, прискорюється регенерація кісткової тканини. Застосування апарату значно прискорює терміни лікування перелому і скорочує реабілітаційний період, сприяє утворенню кісткової мозолі, збільшення міцності сполучної тканини. Завдяки своєчасному застосуванню апарату зменшується м'язовий спазм, попереджується атрофія м'язів і тугорухливість в сусідніх суглобах, нормалізуються функції вегетативної нервової системи.

Примітка. Наявність металевих конструкцій, що застосовуються для поєднання кісткових уламків, не є протипоказанням до застосування апарату.

Проведення процедури

Котушки-індуктори соленоїдів встановлюються безпосередньо на гіпсову пов'язку вздовж або навколо кістки. Процедури слід проводити 2 рази на день. Час впливу 10-15 хвилин. Курс лікування 18 днів.

У разі складного перелому, що вимагає тривалого витягнення і іммобілізації, через 30-40 днів проводять повторний курс лікування.

При лікуванні переломів у дітей у віці від 2-х до 5-ти років час впливу слід скоротити на ¼ від часу процедури для дорослої людини. Тривалість процедур для дітей старше 5-ти років та ж, що і для дорослих.

Апаратом можна проводити короткі курси лікування больового синдрому, що виник в області зрослого перелому при зміні погоди, переохолодженні. Даний курс складається з 7-8-ми процедур, тривалість процедури 15-20 хвилин.

 

2 Внутрішні травми суглобів

Внутрішні травми суглобів - травматичне пошкодження суглоба без порушення цілісності навколосуглобових капсул.

Лікування апаратом слід починати на 3-й день з моменту травми. При впливі імпульсного магнітного поля швидко зменшується набряк тканин, прискорюється розсмоктування рідини і крові, що скупсились, з порожнини суглоба.

Завдяки прискоренню кровообігу в зоні впливу поліпшується обмін речовин, що благотворно впливає на відновлення тканин суглоба. При лікуванні апаратом зменшується ймовірність утворення контрактури (стійкого обмеження рухливості суглоба).

 

Проведення процедури

Котушки-індуктори встановлюють навколо ураженого суглоба. Якщо травмовано два суміжних суглоба, індуктори розташовують уздовж із захопленням цих суглобів. Процедуру проводять двічі на день по 10-15 хвилин. Курс лікування 18 днів.

У разі травми, що вимагає мобілізації суглоба, через 30-40 днів проводять профілактичний курс лікування.

 

3 Рани, забої м'яких тканин, гематома, посттравматичний набряк

Апарат застосовують через 12 годин з моменту травми. За рахунок того, що під дією магнітного поля підвищується проникність капілярів, в тому числі і лімфатичних, набряк швидко розсмоктується. Внаслідок зниження згортання крові в області впливу прискорюється розсмоктування гематом («синців»), що виникли в результаті травми. Знижується больова чутливість нервових закінчень, що веде до стихання і припинення болю.

 

Проведення процедури

Процедури проводять 2 рази на день по 10-15 хвилин. Катушки-індуктори розташовують уздовж або навколо осередку ураження. При малих розмірах травми можна обмежитися 6-12 процедурами.

 

4 Ушкодження зв'язок і м'язів

Розтягнення зв'язок великих суглобів виникає внаслідок форсованих рухів відповідного суглоба, що перевершують фізіологічну амплітуду. Характерним є наявність гематоми, набряку та обмеження рухів в суглобі внаслідок інтенсивного болю.

При травмі зв'язок і м'язів, які не потребують екстреного хірургічного втручання, в перші 20-30 хвилин рекомендується охолодити місце травми за допомогою льоду або холодної води. Якщо з моменту травми минуло більше доби, холод прикладати вже не потрібно.

У тому випадку, якщо травма зв'язок або м'язів важка і було екстрене хірургічне втручання (накладені шви або гіпсова пов'язка для обмеження рухів), лікування проводиться за рекомендацією лікаря на 2-3-й день після надання медичної допомоги, навіть якщо на травмовані зв'язки або м'яз накладалися шви. Вплив можна проводити через пов'язку, в тому числі гіпсову. Глибини проникнення магнітного поля апарату досить, щоб надати необхідний лікувальний вплив на уражений орган. Магнытн поле має знеболюючу дію, зменшує набряк, прискорює регенерацію тканин і відновлення функцій суглоба.

 

Проведення процедури

Лікування починається з перших годин травми. Відразу ж після травми рекомендується на 20 хвилин прикласти холод до суглобу, після чого навколо суглоба можна починати магнітотерапію. Котушки-індуктори розташовують навколо суглоба. Тривалість процедури - 15 хвилин. У перші 3 дні лікування проводять 2 рази на день. З 5-го дня перед магнитотерапией рекомендується накласти зігріваючий компрес, після якого проводять лікування апаратом. У цьому випадку лікування проводять один раз в день. Курс лікування 18 днів.

 

5 Післяопераційні рани

При дії магнытного поля на поверхню рани відбувається прискорення термінів регенерації (загоєння) з утворенням еластичного малопомітного рубця. Застосування апарату після операцій також запобігає розвитку різних ускладнень. Так, при впливі апаратом в післяопераційний період на область рубця на передній стінці черевної порожнини зменшується ймовірність утворення грижі, яка буває відносно часто, загоюються післяопераційны рани.

 

Проведення процедури

Лікування апаратом починається на 2-3-й день з моменту операції. Процедури в перші дні лікування можна проводити через марлеву або гіпсову пов'язку (якщо робляться перев'язки, то після обробки рани і накладення нової пов'язки). Під дією магнітного поля підвищується активність застосовуваних мазей, що також добре впливає на процеси загоєння. Індуктори розташовують уздовж або навколо осередку ураження. Лікування проводять 1 раз в день.

Тривалість процедури 15 хвилин, на курс лікування 7-18 процедур.

 

 6 Келоїдний рубець

Келоїдний рубець - розростання сполучної тканини у вигляді пухлини після оперативного втручання, опіку та відкритих іноді малозначних травм внаслідок підвищення фібропластичної реакції організму (грец. Fibro. - волокно).

Лікування келоїдних рубців засноване на їх профілактиці і тому вплив апаратом слід починати на 3-5 день після оперативного втручання або травми. У разі якщо келоїдний рубець вже сформувався, потрібна тривала і комплексна терапія, тому апарат застосовується в поєднанні з лікарськими засобами, іншими фізіотерапевтичними процедурами. Магнітне поле апарату стимулює обмін речовин, має знеболюючу, розсмоктуючу дію, сприяє розм'якшенню келоїду, відновленню еластичності рубця, підсилює дію застосовуваних зовнішніх лікарських препаратів.

 

Проведення процедури

Лікування починається в максимально ранні терміни формування рубця.

Індуктори накладають на область рубця. Лікування проводять 1 раз в день. Тривалість процедури 15 хвилин, на курс лікування 7-18 процедур.

 

7 Довогозаживаючі гнійні рани, флегмони, опіки

У момент нанесення рани в неї можуть потрапити шматочки одягу інші сторонні предмети, крім цього рана може бути забруднена самим предметом, що наніс рану, або при падінні людини, яка отримала поранення. За умов, сприятливих для розвитку в рані патогенної флори і поширення збудників інфекції в навколишні тканини, можливе ускладнення перебігу ранового процесу, в тому числі гнійне ускладнення. У період поширення інфекції можуть виникнути гнійні набряки, флегмони. Флегмона - гостре розлите гнійне запалення м'яких тканин, при якому гнійна рідина поширюється по клітинним просторам. Ця особливість відрізняє флегмону від абсцесу, при якому запальний процес відмежований від навколишніх тканин мембраною. Флегмона виникає при проникненні мікроорганізмів в м'які тканини і може розвинутися практично в будь-якій частині тіла.

Опіки можуть бути термічні, електричні, хімічні і променеві. Апарат використовується в основному в ході лікувань термічних опіків. Залежно від глибини ураження тканин розрізняють чотири ступені опіків: I ступінь - почервоніння (гіперемія) і набряк шкіри; II ступінь - утворення пухирів; III А ступінь - ураження дерми зі збереженням острівців епітелію (захисної плівки) в області придатків шкіри (сальних і потових залоз, волосяних фолікулів), з яких при сприятливих умовах можлива самостійна епітелізація опіку; ІІІ Б ступінь – некроз всіх шарів шкіри; IV ступінь - ураження, крім шкіри, підшкірної клітковини, м'язів кісток. Опіки I, II, IIIА ступеня відносяться до поверхневих опіків, опіки ІІІБ та IV ступенів - до глибоких. У більшості уражених спостерігається поєднання опіків різних ступенів.

Лікування апаратом гнійних ран, флегмон, і опіків починають після проведення невідкладних хірургічних заходів, обробки рани антибіотиками, антисептиками та іншими лікарськими препаратами.

Магнітотерапію повинен призначати лікар. Магнітне поле стимулює регенерацію пошкоджених тканин за рахунок поліпшення кровообігу і обміну речовин, сприяє зняттю больового синдрому завдяки зниженню чутливості периферичних нервових рецепторів, прискорює процеси епітелізації. Застосування магнітотерапії апаратом поряд з іншими фізіопроцедурами і лікарськими засобами значно прискорює одужання і знижує ризик виникнення келоїдних рубців.

 

Проведення процедури

Індуктори накладають поверх вологої або сухої марлевої пов'язки (після туалету рани) уздовж і навколо ураженої ділянки. Лікування проводять 1 раз в день. Тривалість процедури 10-15 хвилин, на курс лікування, в залежності від ступеня опіку, 10-18 процедур. Через 30-40 днів, особливо у важких випадках, рекомендується повторити магнітотерапію апаратом. Завдяки цьому вдається мінімізувати косметичні дефекти, що залишилися після рани або опіку.