Подагра це різновид ревматичного захворювання суглобів, яка обумовлена відкладенням солей сечової кислоти (уратів). Подагра вражає різні суглоби: пальців, кистей, ліктів, колін, ніг. Найчастіше від подагри страждають суглоби пальців ніг. Захворювання зазвичай проявляється після 40 років у чоловіків і після менопаузи у жінок.

У нормі сечова кислота, що є кінцевим продуктом життєдіяльності клітин, потрапляє в плазму крові і виводиться нирками з сечею. У деяких випадках концентрація сечової кислоти в плазмі може значно збільшуватися (гіперурикемія). Це відбувається в результаті ниркової недостатності або підвищеного утворення сечової кислоти в клітинах. Надлишкові кількості кислоти можуть кристалізуватися і відкладатися в суглобах, що викликає запалення і сильний головний біль. Напад хвороби настає раптово і триває кілька днів, змінюючись по інтенсивності.

Крім прийому протизапальних препаратів, виписаних лікарем, і проведення процедур апаратом для профілактики приступом подагри постарайтеся виконувати такі рекомендації.

Обмежте до мінімуму вживання їжі, при розщепленні якої утворюється значна кількість сечової кислоти - це печінка, яловичий язик, гриби, сардини, рибна ікра, квасоля, горох, пиво. Пийте багато рідини. Ви повинні вживати в сумі не менше 3-х літрів рідини за день. Дегідратація (зневоднення) погіршує функцію нирок і веде до підвищення концентрації сечової кислоти в плазмі крові.

Надмірна вага, а також виснажливі дієти призводять до підвищення концентрації сечової кислоти в крові.

По можливості ведіть активний спосіб життя.

Терапія апаратом Алімп-Міні спрямована на зниження больового синдрому в разі нападу, припинення запального процесу, нормалізацію порушеного обміну речовин в суглобі, провідну, в кінцевому рахунку, до розчинення кристалів сечової кислоти.

Методика проведення процедур при подагрі залежить від ступеня вираженості больового синдрому.

 

Проведення процедури при вираженому больовому синдромі

У зв'язку з тим, що будь-який дотик до ураженого суглоба викликає нестерпний біль, вплив апаратом проводять без контакту індукторів з суглобом.

Котушку-індуктор беруть в руку і утримують над ураженим суглобом на відстані 1-2 сантиметри.

Тривалість процедури 10 хвилин.

 

Проведення процедури при стиханні больового синдрому

Після стихання больового синдрому проводять лікування апаратом, встановлюючи соленоїд безпосередньо на суглоб.

При ураженні колінного, гомілковостопного, колінного суглобів і суглобів кисті котушки-індуктори з соленоїда розташовують навколо суглоба.

При ураженні суглобів пальців стопи індуктори розміщують на підлогу і ставлять на них стопу: п'ята ставиться на перший індуктор, пальці повинні лежати на другому індукторі, третім і четвертим індукторами стопу накривають зверху, захоплюючи нижню третину гомілки. Тривалість процедури 15 хвилин. Лікування можна проводити 2 рази на день.

Загальний курс лікування становить 18-21 день.

Повторний курс слід проводити через 30-40 днів після закінчення першого, а підтримуючий - через 3-4 місяці після другого.