Які апарати? |
Епікондиліт - запалення тканин сухожилля в місцях прикріплення до кістки. Виникає при посиленій рухової активності, мікротравмах, запаленні суглоба.
На це захворювання найчастіше страждають працівники фізичної праці, особливо робітники сільського господарства, спортсмени.
Епікондиліт проявляється болем в суглобі при русі і при пальпації уздовж ураженого сухожилля.
Епікондиліт сухожиль ліктьового суглоба може супроводжувати неврит ліктьового нерва. А при ураженні «ахіллового» сухожилля біль виникає при наступанні на п'яту і при згинанні підошви.
Епікондиліт плеча - хронічне, дистрофічне ураження зовнішнього і внутрішнього надмищелка плеча внаслідок часто повторюваних однотипних рухів передпліччя, шийного остеохондрозу, спортивної травми (надмищелок - шаровидний кінець плечової кістки, до якого кріпляться сухожилля).
Рідше епікондиліт є наслідком прямої травми.
Клінічно епікондиліт характеризується болем різної інтенсивності в області ураженого надмищелка, що віддає у відповідну поверхню передпліччя, посилюється при пальпації або натисканні.
При виникненні захворювання на кілька днів рекомендується спокій в ураженому суглобі. З фізіотерапевтичних процедур, важливе місце займає магнітотерапія апаратом Алімп-Міні. Під впливом імпульсного магнітного поля стихає біль, розсмоктується набряк, покращується локальний кровотік, нормалізується обмін речовин, зменшується спазм м'язів розгиначів і згиначів кисті. Все це призводить до зменшення запалення і прискорення відновлення функцій суглоба.
Проведення процедури
Процедуру проводять 2 рази на день. Індуктори розташовують навколо ураженого суглоба.
При епікондиліті сухожиль ліктьового суглоба, ускладненого невритом ліктьового нерва, схема лікування наступна:
- процедура проводиться в положенні лежачи;
- пацієнт кладе хвору руку уздовж тіла долонею вгору;
- ліктьовий суглоб ставиться на перший індуктор, другий індуктор - на ліктьовий згин (два індуктора охоплюють суглоб з двох сторін);
- інші два індуктора розташовуються по внутрішній поверхні плеча в напрямку пахвовій впадини.
При епікондиліті плечового суглоба з метою підвищення ефективності лікування апаратом слід впливати на дві області почергово.
Процедура №1
Котушки-індуктори розташовують уздовж шийного та грудного відділів хребта. Час впливу - 5 хвилин.
Процедура №2
Котушки-індуктори встановлюють на уражений надмищелок плечового суглоба і початкову ділянку прикріплених до нього м'язів. Час впливу - 15 хвилин.
Процедури проводяться послідовно, бажано в кінці дня, щоб скоротити навантаження на руку після процедури.
Курс лікування триває не менше 18 днів.
При ураженні ахіллового сухожилля схема лікування наступна:
- на два індуктора-соленоїда ставлять підошву стопи так, щоб п'ята встала в центрі другого індуктора;
- інші два індуктора розташовуються по задній поверхні гомілки (проекція сухожилля) і нижньої частини гомілки і фіксується кріпленням.
Тривалість лікування в перші 3 дні лікування по 15 хвилин, а в наступні збільшується до 20 хвилин - один раз в день. Курс лікування 18 днів. Повторний курс лікування при необхідності проводять через 2 місяці.